Haber

Yargıtay üyeleri Anıtkabir’i ziyaret etti

Yargıtay Lideri Mehmet Akarca başkanlığındaki heyet, 2023-2024 Yılı açılışı münasebetiyle Anıtkabir’i ziyaret etti.

Akarca, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Yargıtay Genel Sekreteri Fevzi Yıldırım ve Yargıtay üyeleri Aslanlı Yol boyunca yürüyerek Büyük Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine geldi.

Başkan Akarca’nın mozoleye çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.

Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından Akarca, Misak-ı Milli Kulesi’nde Anıtkabir Özel Kitabı’nı imzaladı. Mehmet Akarca deftere şunları yazdı:

“Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk, 2023-2024 yılının açılışı vesilesiyle siz değerli meslektaşlarımla birlikte karşınızdayız. Kurucusu olduğunuz ve geleceğe emanet ettiğiniz Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlarken nesiller boyu, büyük bir heyecan ve gururla, tüm millet olarak fikir ve ideallerinizin önemini bir kez daha anlıyoruz.Yargı, üstlendiği misyonun toplum ve devlet hayatı açısından değerinin bilincinde olarak, her zaman bir yenilenme ve yenilenme içerisindeyiz. Adaletin en yüksek standartlarını gerçekleştirmek için reform çabası. İnkılaplarınızın rehberliğinde, ikinci yüzyıla giren Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlenmesi ve kalkınması hedefiyle büyük Türk Milletine hizmet etmenin ayrıcalığını ve gururunu yaşayacaksınız. . “Yeni bir yılda yaşıyoruz. Milletimize ve tüm yargı camiasına hayırlı olmasını diliyorum. Ruhun huzur içinde yatsın.”

aricak-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu