Yaşam

Depremzedelerin Eğitimine “Sanat” Desteği

Memorial Sıhhat Grubu’nun ev sahipliğinde düzenlenen “Murat Arık Portreleri Fotoğraf Sergisi”nin geliri, depremden etkilenen çocukların eğitiminde kullanılıyor.

Toplumun tüm bireylerinin kültür-sanata erişimini sağlamak için sürdürülebilir projelere imza atan Memorial ve sanatını sürdürülebilir bir stant serisiyle sunmayı hedefleyen sanatçı Murat Arık’ın sanatın yumuşatıcı gücünden ilham alan iş birliği, Türkiye’ye katkı sağlıyor. sarsıntılardan etkilenen çocukların eğitim hayatlarının devamına yöneliktir.

2-14 Mart tarihleri ​​arasında Memorial Bahçelievler Sanat Galerisi’nde ziyaretçileriyle buluşan “Murat Arık Portreleri Fotoğraf Sergisi”, ünlü isimlerin en doğal ve duygusal portrelerini sanatçı Arık’ın çerçevesinden yansıtıyor.

Sergide, tek baskı olarak satılacak siyah beyaz portre fotoğraflarından elde edilecek gelirin bir kısmı, Darüşşafaka Derneği’nin beyin sarsıntısı geçiren çocuklara daha fazla olanak sağlamak ve kaliteli hizmeti sunmak için başlattığı Deprem Destek Kampanyası’na aktarılıyor. hak ettikleri eğitim.

Murat Arık, “Sanat ne ise onun gölgesi ve ışığı ile zamana iz bırakmak istedik” dedi. “Birlikte üretmeye ve değiştirmeye devam ederken, bu değişimin ruhlarda huzurdan izler bırakmasını diliyorum”bir açıklama yapar.

Sergide şu fotoğraflar yer alıyor:

Haluk Bilginer, İsmail Hacıoğlu, Mert Turak, Selim Bayraktar, Melis Babadağ, Bahar Süer, Botan Beyaz, Berna Çağlar, Hakan Gence, Özge Özkaplan, Aşkım Tırmalama, Tolga Cihan, Gökhan Çınar, Hande Işık Tekin, Cenk Eren, Onur Durmaz, Semih Ertürk, Hakan Aysev, Cenk Kangöz, Yahhya, Coşkun Karademir, Ebru Helvacıoğlu, Zilan Duru, Onur Akbay, Kenan Acar, Kutay Sungar, Onur Ayçelik, Burak Şafak

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu