Teknoloji

2024 Renault Rafale tanıtıldı: İşte özellikleri

Önce Austral’ı, ardından da onu temel alan 7 kişilik SUV modeli Espace’ı tanıtan Renault, ürün gamına bir yenisini daha ekledi.

Avustralya merkezli bir model olan Renault Rafale üzerindeki perde kalktı. Keskin hatlara sahip bir coupe-SUV gövde tipi ile piyasaya sürülecek olan yeni Renault Rafale, CMF-CD platformu üzerine inşa edilecek.

Renault Rafale neler sunuyor?

Otomobilin iç mekanında ise 12 inçlik dijital gösterge paneli ve 12 inçlik dikey multimedya ekranından oluşan L temalı yerleşim dikkat çekiyor.

Müşteriler, opsiyonel olarak sunulan 9,3 inçlik baş üstü ekran donanımını da satın alabilirler.

2024 Renault Rafale, gücünü üç silindirli turbo yakıtlı motor ve iki elektrik motorundan oluşan hibrit bir sistemden alıyor.

1.2 litrelik fuel-oil motor tek başına 130 hp ve 205 Nm tork üretiyor. Ana elektrik motoru 70 beygir güç ve 205 Nm tork üretebiliyor.

Marş jeneratörü olarak kullanılan ikinci elektrik motoru ise 34 beygir güç ve 50 Nm tork üretiyor. Böylece sistem toplamda 200 hp güç üretiyor.

Gelecekte, Rafale’de bu denkleme arka dingile entegre bir elektrik motorunu içeren 300 hp şarj edilebilir hibrit aktarma sistemi eklenecek.

gurgentepeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu